1. Heategevusfond Aitan Lapsi
  www.aitanlapsi.ee
  e-mail:
 2. Projektid

  TEATER LASTEAEDA

   

  „Teater lasteaeda“ on 2016. aastal alguse saanud Kultuuriministeeriumi, Heategevusfondi Aitan Lapsi ja Eesti Pandipakendi ühisprojekt, mis avab ringmajanduse teemasid teatrikunsti kaudu ja seda lasteaialapsele mõistetavas võtmes. Tänaseks on toonase konkursi võitjad viie aasta jooksul lasteaedadele üle Eesti ringi peale teinud ning 500 korda mängitud etendusi on näinud rohkem kui 32 100 last.

  Projekti osapooled on otsustanud lõbusate ja harivate lasteetendustega jätkata ja kuulutavad välja uue lastelavastuste konkursi „Teater lasteaeda“, mille tingimused leiab siit.

   

  Konkursi võitjatena kuulutatakse välja kuni kaks lavastusprojekti, kus 2021. aasta:

  • 25. juuli on materjalide esitamise tähtaeg;

  • 12. august (hiljemalt) kuulutatakse välja võitjad;

  • septembrikuu alguses peab lastelavastus esietenduma.

   

  Kumbki konkursi võitnud lavastusprojekt peab 2021. aasta septembrist detsembrini mängima kuni 60 etendust ehk kahe peale kokku 120 etendust. Ühe lasteaias mängitud etenduse toetus on 500 eurot.
   

  Projekti lisainfo:

  Kerttu-Liina Urke

  Eesti Pandipakendi büroo- ja kommunikatsioonijuht

  Tel: 569 49 279

  E-post:


   

   

  AITAN LAPSI TEATRISSE

   

  Suurim osa annetustest läheb meie tuumikprojektile koostöös Eesti teatritega, mille eesmärgiks on lastele teatrielamuste pakkumine. Projektiga on liitunud pea kõik aktiivsed teatrid, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Vaata tingimusi ja taotle teatripileteid Eesti Etendusasutuste Liidu koduleheküljel.

   

   

       

   

   


    


     




   



      



   

       




   

   

   

   

  KUNST

   

  „Aitan lapsi kunsti juurde” on projekt koostöös Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames võimaldatakse kõigil koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides. Projekt toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis, mis pakuvad kokku 16 erinevat haridusprogrammi, mille hulgast taotleja saab teha valiku. Vaata tingimusi ja taotle muuseumitunni pileteid Eesti Kunstimuuseumi koduleheküljel.

   

       

   

   

  KIRJANDUS

   

  Koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega anti kõigile Eesti haiglate lasteosakondadele üle ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid, mis tõid suure valiku Eesti lastekirjandust ja lauamänge ravil viibivate lasteni. Toetasime projekti pandipakendite annetustest kogutud 16 500 euroga, mille eest hangiti raamatud ja mängud liikuvatesse raamatukogudesse. Raamatukarussellid valmistanud Plaat Detail ja metallifirma ASSI panustasid omavahenditest 25 000 eurot. Kultuuriministeeriumi toel hoolitseb Eesti Lastekirjanduse Keskus selle eest, et karussellides oleks ka tulevikus alati piisavalt raamatuid ja põnevaid mänge.


   

   

   

   

   

  MUUSIKA

   

  Koostöös Eesti Rahvusringhäälingu ja Saku Suurhalliga on Aitan Lapsi Heategevusfond alates aastast 2017 võimaldanud 1500 lapsel üle eesti osa saada Eesti Laulu peaproovist Saku Suurhallis.

  Koostöös Tallinna Filharmooniaga said 500 Eesti Lasterikaste Perede Liidu last näha Birgitta Festivali raames kogupereballetti „Karlsson lendab...“. Koos kontserdikorraldajaga Ekspress Meedia said 1500 noort osa suurejoonelisest kontsertprojektist “Eesti muld ja Eesti Ruja”.

   

  Vaata videot: