1. Heategevusfond Aitan Lapsi
  www.aitanlapsi.ee
  e-mail:
 2. Projektid

  TEATER LASTEAEDA

   

  SA Aitan Lapsi, Eesti Pandipakend ja Kultuuriministeerium valisid konkursi tulemusel välja teatrid, kes annavad alates 2016. aasta novembrist lasteaedades tasuta keskkonnateemalisi teatrietendusi üle Eesti.

   

  2017/2018 hooajal jätkub ettevõtmine taas kahe trupiga – lisaks eelmisest aastast tuttavale Miksteatrile alustab etendustega Piip ja Tuut Teater, tuues lavale „Pobiseja“, kus Piret Jaaksi näidenditeksti on lavastanud Marek Demjanov. Miksteatri lasteloo “Erakordne veepudel” autoriks on Donald Tomberg.


  Alanud hooajal jõuavad etendused kokku 130 lasteaeda, sh esmakordselt Tartu- ja Harjumaale: Jõgevamaa (13), Viljandimaa (24), Harjumaa (34), Pärnumaa (25), Lääne-Virumaa (11), Tartumaa (20), Hiiumaa (2), Raplamaa (1).


  Nimetatud maakondade lasteaedadega võtavad teatritrupid ise ühendust ja lepivad kokku etenduse toimumise aja. Projekt jätkub ka järgmistel aastatel, kuni on jõutud kõikidesse lasteaedadesse üle Eesti.


  Möödunud 2016/2017 hooajal külastasid teatrid 120 lasteaeda üle Eesti, millest sai osa ligi 7000 lasteaialast.


   

  Projekti lisainfo:

  Kerttu-Liina Urke

  Eesti Pandipakendi büroo- ja turundusjuht

  Tel: 647 00 13, 569 49 279

  E-post:

   

   

     

   

   


   

   

   

  TEATER

   

  Suurim osa annetustest läheb meie tuumikprojektile koostöös Eesti teatritega, mille eesmärgiks on vähekindlustatud lastele teatrielamuste pakkumine. Projektiga on liitunud pea kõik aktiivsed teatrid, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Abi vajavate laste hulk ja kontaktid selgitatakse koostöös sotsiaaltöötajatega ning lastega tegelevate organisatsioonidega.

   

   

       

   

   
   

    

   

     

   

   

   

   

   

   

        

    
   

   

   

    

   

   

   

  KUNST

   

  Teiseks oluliseks suunaks on koostöö Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames võimaldatakse kõigil koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides. Projekt toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis, mis pakuvad kokku 16 erinevat haridusprogrammi, mille hulgast taotleja saab teha valiku.

   

       

   

   

   

  KIRJANDUS

   

  Koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega anti kõigile Eesti haiglate lasteosakondadele üle ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid, mis tõid suure valiku Eesti lastekirjandust ja lauamänge ravil viibivate lasteni. Toetasime projekti pandipakendite annetustest kogutud 16 500 euroga, mille eest hangiti raamatud ja mängud liikuvatesse raamatukogudesse. Raamatukarussellid valmistanud Plaat Detail ja metallifirma ASSI panustasid omavahenditest 25 000 eurot. Kultuuriministeeriumi toel hoolitseb Eesti Lastekirjanduse Keskus selle eest, et karussellides oleks ka tulevikus alati piisavalt raamatuid ja põnevaid mänge.