1. Heategevusfond Aitan Lapsi
  www.aitanlapsi.ee
  e-mail:
 2. Projektid

  AITAN LAPSI TEATRISSE

   

  Suurim osa annetustest läheb meie tuumikprojektile koostöös Eesti teatritega, mille eesmärgiks on lastele teatrielamuste pakkumine. Projektiga on liitunud pea kõik aktiivsed teatrid, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Vaata tingimusi ja taotle teatripileteid Eesti Etendusasutuste Liidu koduleheküljel.

   

   

       

   

   


    


     
            

       
   

   

   

   

   

   

  TEATER LASTEAEDA

   

  2016. aastal heategevusfondi Aitan Lapsi, Eesti Pandipakendi ja Kultuuriministeeriumi koostöös algatatud projekti „Teater lasteaeda“ eesmärk on läbi tasuta kvaliteetse kultuurielamuse tõsta Eesti laste keskkonnateadlikkust.

  Projekti esimesel 2016/2017 hooajal tõi trupp nimega Teatripisik lasteaedadesse Margus Värava loodud „Pudeli-Pille seiklused“ ja Miksteater mängis Donald Tombergi lastelugu „Erakordne veepudel“. 2017/2018 hooajal külastas lasteaedu samuti kaks truppi – lisaks eelmisest aastast tuttavale Miksteatrile ka populaarne Piip ja Tuut Teater etendusega „Pobiseja“, mille on lavastanud Marek Demjanov. Esimest korda projekti ajaloos alustati 2019. aasta veebruaris kakskeelsete etendustega Ida-Virumaal, kus lavastust „Erakordne veepudel“ mängiti vajadusel üheaegselt eesti ning vene keeles. Taoline keelekümbluslik meetod toetab vene kodukeelega lastel lisaks keskkonnahoidlike väärtuste kujunemisele ka eesti keele õpet.

  2020. aasta kevadest jätkas Miksteater projektis üksi, seda lavastusega „Erakordne veepudel“ ja uuslavastusega „Kulplased“.

   

  Tänaseks viis aastat kestnud projekti raames on etendusi mängitud kokku 500 korda ning neid on näinud rohkem kui 32 100 last. Projektiga seotud osapooled on avaldanud soovi projektiga jätkata ka järgmistel hooaegadel juba uute lugudega. Selle jaoks kuulutatakse 2021. aasta kevadel välja uus lavastuste konkurss. Uute etenduste valimisel tuleb ka arvestada viiruseolukorraga ning tõenäoliselt oodatakse konkursile erinevates vormides toimivaid lavastusprojekte.


   

  Projekti lisainfo:

  Kerttu-Liina Urke

  Eesti Pandipakendi büroo- ja kommunikatsioonijuht

  Tel: 647 00 13, 569 49 279

  E-post:

   

   

   

  KUNST

   

  „Aitan lapsi kunsti juurde” on projekt koostöös Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames võimaldatakse kõigil koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides. Projekt toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis, mis pakuvad kokku 16 erinevat haridusprogrammi, mille hulgast taotleja saab teha valiku. Vaata tingimusi ja taotle muuseumitunni pileteid Eesti Kunstimuuseumi koduleheküljel.

   

       

   

  KIRJANDUS

   

  Koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega anti kõigile Eesti haiglate lasteosakondadele üle ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid, mis tõid suure valiku Eesti lastekirjandust ja lauamänge ravil viibivate lasteni. Toetasime projekti pandipakendite annetustest kogutud 16 500 euroga, mille eest hangiti raamatud ja mängud liikuvatesse raamatukogudesse. Raamatukarussellid valmistanud Plaat Detail ja metallifirma ASSI panustasid omavahenditest 25 000 eurot. Kultuuriministeeriumi toel hoolitseb Eesti Lastekirjanduse Keskus selle eest, et karussellides oleks ka tulevikus alati piisavalt raamatuid ja põnevaid mänge.


   

   

   

   

  MUUSIKA

   

  Koostöös Eesti Rahvusringhäälingu ja Saku Suurhalliga on Aitan Lapsi Heategevusfond alates aastast 2017 võimaldanud 1500 lapsel üle eesti osa saada Eesti Laulu peaproovist Saku Suurhallis.

  Koostöös Tallinna Filharmooniaga said 500 Eesti Lasterikaste Perede Liidu last näha Birgitta Festivali raames kogupereballetti „Karlsson lendab...“. Koos kontserdikorraldajaga Ekspress Meedia said 1500 noort osa suurejoonelisest kontsertprojektist “Eesti muld ja Eesti Ruja”.

   

  Vaata videot: